Lifestyle

KIEDY ODSZEDŁEŚ

Jojo Moyes Kiedy odszedłeś Kamila Walczak
fot. Kamila Walczak

W zeszłym roku w moje ręce trafiła książka „Zanim się pojawiłeś” autorstwa Jojo Moyes. Dużo przy niej płakałam, ale równie dużo się śmiałam. Następnie obejrzałam film. Cudowny, wzruszający, oczywiście nie taki jak książka, ale naprawdę warty zobaczenia. W zeszłym miesiącu moja siostra przyniosła mi paczuszkę, w której była książka „Kiedy odszedłeś” – tej samej autorki co „Zanim się pojawiłeś”. Odłożyłam ją na półkę i całkowicie zapomniałam aż do zeszłego tygodnia. Zrobiłam sobie gorącą herbatę, wzięłam koc, książkę i…przepadłam. Znowu powtórka: łzy smutku przeplatane ze śmiechem.

Książka jest kontynuacją pierwszej części i opowiada o życiu głównej bohaterki Luisy po śmierci Willa. Ponieważ jej niezdarność została zachowana przez autorkę, książka momentami jest naprawdę zabawna. Nie wiem, czy powstanie ekranizacja, Google coś o tym wspomina, ale nie znalazłam żadnej wiarygodnej informacji na ten temat. Jeżeli jednak straciliście kogoś zdecydowanie za wcześnie – i nie ma tu znaczenia w jakich okolicznościach – na pewno będziecie często identyfikowali się z główną postacią.

Polecam tę lekturę zwłaszcza na jesienne wieczory. Nie chcę Wam opisywać, co dokładnie dzieje się w książce, ponieważ dla mnie mówi ona bardzo dużo o uczuciach. A te każdy z nas ma inne i wiąże je z zupełnie różnymi sytuacjami. Przeczytajcie, bo naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *